Opravujeme lcd obrazovky u notebooků. K poškození dochází následkem pádu nebo tlaku na displej. Na obrazovce bývají praskliny, nebo příčné pruhy. V některých případech dochází k postupnému opotřebení stářím, to se projevuje blikáním, nebo obrazovka zhasíná po určité době provozu.

Diagnostika závady je u nás zdarma. Před opravou Vám sdělíme cenu opravy a Vy se rozhodnete, zda s cenou a postupem souhlasíte.

Prasklé obrazovky

Nejčastěji dochází k poškození obrazovky notebooku následkem pádu. Prasklý displej je většinou poznat na první pohled (někdy i při vypnutém notebooku). Na obrazovce jsou vidět pruhy, praskliny, nebo tmavé skvrny (vylité krystaly). Tyto obrazovky je potřeba vyměnit. Většinu dílů máme skladem, nebo jsou dostupné do druhého pracovního dne. Opravy jsou proto zpravidla rychle vyřešené. Ojediněle se při pádu pouze uvolní LCD kabel, potom není třeba měnit náhradní díl, ale stačí pouze správně spojit obrazovku se základní deskou.

Ostatní závady

Obrazovky se také opotřebovávají používáním. Setkáváme se problikáváním, nebo zhasínáním obrazovek notebooků po několika minutách provozu. V těchto případech bývá potřeba obrazovku vyměnit. Problémy mohou působit i vadné propojovací LCD kabely. Tyto kabely se časem opotřebovávají, při každém otevření a zavření notebooku dochází k jejich ohybu. Ojediněle bývá problém přímo na základní desce. V každém případě před opravou provádíme diagnostiku zdarma a zákazník schvaluje opravu.